Zestaw każdego ratownika 

Zbliżający się okres wakacyjnym znaczy przede wszystkim wzmożony ruch na basenach oraz popularnych kąpieliskach. Właściwie każdy ten teren trzeba porządnie zabezpieczyć, aby możliwe było bezpieczne korzystanie z jeziora lub basenu przez znakomita większość ilość osób. Wyposażeniem basenów w potrzebny sprzęt ratunkowy zajmują się zewnętrzne firmy, które chętnie dostarczą cały niezbędny sprzęt.

Koniecznością basenu publicznego jest posiadacie stosownego sprzętu ratowniczego w razie nieprzewidzianej sytuacji. Zasada ta tyczy się nie tylko państwowych basenów, ale również prywatnych, mieszczących się w ekskluzywnych hotelach. W razie utonięcia, policja w pierwszej kolejności będzie sprawdzała wyposażenie ratunkowego znajdujące się na danym basenie. 
Na każdym basenie , a ponadto budce ratownika na plaży musi się wyszukać odpowiedni sprzęt medyczny zawierający zestaw pierwszej pomocy. Prędzej, czy w późniejszym czasie to właśnie ten sprzęt uratuje życie dla niejednego dziecka. Na nieszczęście rodzice nie zawsze są wstanie z uwagą upilnować swoje dzieci, dlatego ratownicy muszą być przygotowani na każdą ewentualność. Co roku w naszym kraju ginie kilkaset osób z powodu utonięcia, dlatego statystycznie taka sytuacja może zdarzyć się wszędzie. Warto więc dopilnować, by wasz basen albo prywatna plaża hotelowa była wyposażona w priorytetowy i obowiązkowy sprzęt ratowniczy , a oprócz tego medyczny. W ten sposób nie tylko i wyłącznie zabezpieczycie swoją firmę przed ewentualnymi rozterkami, niemniej jednak też uratujecie niewinne, ludzkie życie, co jest wszak wartością największą. 

Więcej informacji: sprzęt dla ratowników