Sprzedaj zapachem

Jeżeli masz sklep i pragniesz w dużym stopniu podnieść sprzedaż, to w takim wypadku warto zastosować marketing zapachowy. Jest to specjalna gałąź marketingu, której misją jest wytworzenie w kliencie potrzebę zakupu konkretnych produktów lub konkretnego produktu. Dzięki zapachom można sterować ludzkim działaniem i skłaniać ludzi do dokonywania konkretnych decyzji zakupowych.

Zakupowe wybory w wielu przypadkach są nieuświadomione. Kupujemy coś, pomimo że wcale tego nie potrzebujemy bub wymaganie jest znikoma. Ma to psychologiczne przeznaczenie także w reklamie. Marketing, który używa zapachy, jest w stanie w dużym stopniu poprawić obroty w konkretnym sklepie. Aromatyzacja pomieszczeń na dokładnie określone zapachy może w ogromnym stopniu wzmagać sprzedaż i w tym przypadku sprzedaż może być poprawiona wręcz o kilkanaście procent tylko i wyłącznie dlatego, że zastosowano dany zapach.

Większość ludzi wręcz nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest to, w jakich sklepach ładnie pachniało i więcej, że wykorzystano dokładnie określone zapachy. Jedynie poszczególne mieszanki zapachowe są w stanie przynieść konkretne efekty i to takie, które przełożą się w przyszłości na bardzo dobre rezultaty w dystrybucji. Aromamarketing, bo tak nazywa się to działanie, jest w stanie przynieść nam ogromne zyski i to niewielkim nakładem kosztów. W bardzo wielu przypadkach klienci, którzy są w naszym sklepie, mogą zostawić wręcz kilkanaście procent w dodatku pieniędzy, z samego tylko faktu, że wykorzystany był w sklepie odpowiednich zapach, który skłonił ich do zakupów. To z kolei bardzo dobra wiadomość.

Polecana strona: aromatyzacja.