Rasowe koty 

Koty są zdecydowanie jednymi z najpopularniejszych domowych zwierząt w naszym kraju. Nic zaskakującego, gdyż są naprawdę urocze , a ponadto cudownie umieją umilić dzień dla nas i naszych dzieci. Jeżeli już od wielu lat marzyliście o zakupieniu swojego, norweskiego kotka, to zdecydowanie warto jak najszybciej podjąć się tej inwestycji.

Koty rasowe są niestety dość drogie i za wspaniałego koteczka będziecie musieli zapłacić od kilkuset to dosłownie kilku tysięcy złotych. Dokładna cena jest trudna do oszacowania, gdyż zależy od rasy oraz dodatkowo od jakości hodowli.
Profesjonalna hodowla kotów, która troszczy się o swoich podopiecznych ma troszkę wyższy cennik. Są to natomiast koty wyhodowane w szczęśliwym i wspaniałym domku, co wbrew pozorom bardzo wpływa na ich zachowanie. Wielu weterynarzy twierdzi, że okres dzieciństwa dla małego kotka jest bardzo ważny i wpływa na jego późniejsze zachowanie. Za rasowe, przepiękne koty płacimy realnie sporo, dlatego zdecydowanie ma co ze starannością sprawdzić hodowlę, z której macie zamysł adoptować wspaniałego kotka. Niedługo będzie to wszak wasz nowy członek rodziny, dlatego musicie być pewni, że posiadał on szczęśliwe dzieciństwo i będzie potrafił zachować się odpowiednio przy waszym dziecku. Warto też zwrócić uwagę na rodowód waszego koteczka. W końcu za rasowe koty płacimy faktycznie ogromne pieniądze i warto z dużą uwagą sprawdzić jego dokumenty. Jeżeli zamierzacie kupić i przygarnąć norweskiego kota leśnego, to warto poprosić o zaprezentowanie wszystkich dokumentów udowadniających jego czystą rasę. 

Dodatkowe informacje: hodowla kotów norweskich leśnych.