Metody odkwaszenia organizmu

Zakwaszony organizm nie funkcjonuje prawidłowo, a objawia się przede wszystkim: zmęczeniem, stanami zapalnymi, grzybicą, zaparciami, sennością, a dosłownie wzmożonym apetytem na słodycze. Oczyszczanie organizmu z toksyn niekiedy jest dosłownie wskazane dla osób, które uprzednio nie odżywiały się we racjonalny sposób, a w ichniejszym diecie dominowało białe pieczywo, nadmierne ilości kawy, cukru nabiału i mięsa.

Jak odkwasić organizm to tego stopnia żebyśmy znów poczuli się w pełni sił witalnych, zdrowi i energiczni (zobacz – zakwaszenie organizmu)? Po pierwsze powinniśmy jeść dużo zielonych warzyw. W nich bowiem znajduje się dużo wartości odżywczych oraz witamin mających właściwości alkalizujące. Po drugie: należynależy ograniczyć spożywanie słodkich i gazowanych napoi, a w zamian to zastąpić je wodą mineralną, sokami ze świeżych owoców i warzyw, a też ziołowymi herbatami. Po trzecie: powinniśmy zwrócić uwagę na tłuszcze, które spożywamy. Należy aby było, ażeby w naszej diecie poszukały się te, które zawierają dużo zdrowych kwasów omega (więcej – firma LR). Znajdziemy je na przykład w oliwie z oliwek, ziarnach słonecznika, orzechach, oleju kokosowym i lnianym. Po czwarte: ogranicz gluten i nabiał. Nie jest powiedziane, że nie musimy w ogóle spożywać zarówno ani nabiału, ani produktów bogatych w gluten. Można jednak zrezygnować bynajmniej z części towarów, które spożywamy w ciągu dnia, albo poszukać ich zdrowszych niezawierających glutenu i nabiału zamienników, takich jak makaron bezglutenowy i mąka kukurydziana.
Powyższych kilka porad na zagadnienie tego jak oczyścić zakwaszony organizm nie dość, że pomoże nam wrócić do stosownej kondycji naszego ciała, to także wskaże odpowiednią drogę ku temu, w jaki sposób zdrowo się odżywiać, w ten sposób, aby własną pracą nie zrobić sobie krzywdy.

Źródło informacji: szkodliwy gluten.