Materiały do piaskowania 

Głównym elementem każdej zaprawy murarskiej oraz dodatkowo kleju jest piasek. Na waszym placu budowy będziecie zużywali piasek tonami, gdyż jest to priorytetowy składnik każdego cementu. Oczywiście istnieje także możliwość zakupienia najwyższej jakości piasku do mniejszych, domowych robót.

 Rodzajów piasku dostępnego w profesjonalnych przedsiębiorstwach zajmujących się dostarczaniem tego surowca jest całe mnóstwo. Piaski te pozwalają na uzyskanie innego efektu oraz posiadają inną trwałość. Największą popularnością cieszy się piasek suszony kwarcowy, który służy do tworzenia solidnych i niesamowicie wytrzymałych zapraw murarskich. Jeżeli już chcecie, ażeby zbudowane fundamenty wytrzymały przez kilkadziesiąt lat, to zdecydowanie ma co postawić na bardzo wysokiej jakości piasek. To właśnie ten surowiec będzie odpowiedzialny za wytrzymałość waszych zapraw murarskich oraz kleju (zobacz także: Soda blasting). 
Piaskowanie jest najważniejszym procesem na każdym placu budowy, szczególnie w teraźniejszych czasach, kiedy coraz częściej brakuje piasku do budowy. Powinniście unikać kupowania niskiej jakości, taniego piasku, gdyż najprawdopodobniej będzie on pochodził z morza. Przez zawartą w morskim piasku sól jest to w pełni nieodpowiedni produkt do tworzenia wytrzymałych zapraw murarskich , a ponadto kleju. Z powodu zawartej w piasku soli już po kilku latach wasza zaprawa murarska zacznie się kruszyć. Nie warto więc oszczędzać środków inwestycyjnych na piasek, gdyż może to zakończyć się później poważną tragedią, za którą to właśnie wy będziecie odpowiedzialni. 

Polecam: Sodowanie.