Jak zdjąć klątwę?

Urok i klątwa to terminy, które dzisiaj wydają się nie posiadać uzasadnienia i racji bytu. O ile ktoś dzisiaj otwarcie deklaruje, że wierzy w klątwy i uroki, to może być postrzegany za dziwaka.

Natomiast prawda jest taka, że mimo postępu cywilizacyjnego i technicznego, wiara w uroki i klątwy nie przestała posiadać racji bytu i można spotkać osoby, które praktykują odczynianie uroków i są święcie przekonane o tym, że zabiegi te przynoszą określone działanie. W tej chwili odczynianie uroków w bardzo wielu przypadkach praktykuje się wobec niedużych dzieci.
Jeśli takie jest marudne i płaczliwe i zachowuje się przeciwnie niż zwykle, to niektórzy twierdzą, że być ma możliwość zostało ono uroczone (więcej – odczynianie uroków). Zdejmowanie uroków jest nieco łatwiejsze niż zdejmowanie klątw. Popularnym sposobem jest na przykład przelewanie wosku. Wówczas bierze się tradycyjną świecę, gałązki z miotły i wodę święconą. Z gałązek robi się krzyżyk i przez niego przelewa się stopiony wosk. Ten ma lądować do pojemnika z wodą trzymanym nad głową dziecka (zobacz: zdjęcie klątwy). Powstały w wosku kształt ma przypominać to, czego dziecko się wystraszyło albo przez kogo zostało uroczone. Choćby ludzie sceptycznie podchodzą do takich zachowań, dużo z nich przynosi poprawę. Ze stuprocentową pewnością, żeby poprawa była widoczna, należy wiedzieć, jak odczynić urok czy jak zdjąć klątwę. Taka wiedza najczęściej dysponują nasze babcie lub rodzice, bo taka wiedza przekrywana jest z pokolenia na pokolenie i ma własne początki w dawnych latach, gdy praktykowano jeszcze wiarę pogańską. Wówczas takie zabiegi były na porządku dziennym.

Więcej: masaż leczniczy kręgosłupa Warszawa.